GENÇLİK KAMP TURLARI

DOĞU EKSPRESİ TURU

 

DOĞU  EKSPRESİ TURU

4 GECE 5 GÜN

  

1.GÜN:DENİZLİ-ANKARA-KARS

Sabah saat 08:00’de Ulu camide buluşarak Ankara Tren Garına  doğru hareket ediyoruz.Saat 16:00 ‘da bizim keyifli yolculuğumuza başlayacağımız Doğu Ekspresi Trenine biniyoruz.. Bu büyülü yolculuğumuzda güzel doğa görüntüleri eşliğinde Anadolu içlerinde yol alacaksınız. Dileyen misafirlerimiz trenin restoran kısmında faydalanabilirler. Gecemizi Vagonlarımız’da olacaktır.

AKŞAM YEMEĞİ: Ekstra olup dileyenler tren restoranından faydalanabilir.

KONAKLAMA: Doğu Ekspresinde bize ayrılmış yataklı vagonlarda

2.GÜN: KEMALİYE –ERZİNCAN-ERZURUM-KARS

 Turistik Doğu Ekspresi Treni sabah 06:05’de İliç tren istasyonu’na varışının ardından İliç istasyonunda 3 saat mola verecektir.Dileyen misafirler ekstra düzenlenecek Karanlık Kanyon turuna katılabilir.Mola bitimi sonrası 09:05’de İliç’ten hareket 10:59 Erzincan’a varış.Tren Erzincan istasyonunda 3 saat bekleyecektir.Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenen Çağlayan,Altıntepe ve Ekşisu  turuna katılabilirler.Mola sonrası 13:40 hareket .Saat 17:33’De Erzurum istasyonuna varış.Tren Erzurum istasyonunda 3 saat mola verecektir.Erzurum tren garında siz değerli misafirlerimize serbest zaman veriyoruz.Trenimiz 20:13’de hareket edecektir.Erzurum tren garı hareketimiz ile manzaralar eşliğinde geç saatlerde 23:55 sularında Kars’a varıyoruz.Tren garında bizi bekleyen aracımızla otelimize transfer oluyoruz.Konaklama otelimizde

SABAH KAHVALTISI: Ekstra olup dileyenler tren restoranından faydalanabilirler.

ÖĞLE YEMEĞİ : Ekstra olup dileyenler tren restoranından

AKŞAM YEMEĞİ : Ekstra olup dileyenler tren restoranından faydalanabilir.

KONAKLAMA: KARS PARK OTEL-KALE HOTEL KARABAĞ VB. OTELLER

3.GÜN: ANİ HARABELERİ-ÇILDIR GÖLÜ

   Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından önce Kars’da yer alan Şehitlik Müzesini gezeceğiz müze gezimiz sonrası Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terk edilmiş vaziyette bulunan Ani Harabelerine gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani’yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz. Molanın ardından Ani Harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölüne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Burada verdiğimiz öğle yemeği molamızın ardından göl çevresinde keyifli zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü kış mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır Gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda )Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün Çıldır Gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde .Dileyen misafirlerimizle (EKSTRA) Aşıklar ve Kafkaslar Gecesine katılıyoruz.

SABAH KAHVALTISI: Otel’de alınacak olup tur ücretine dahildir.

ÖĞLE YEMEĞİ:Bölge’de mönü olarak alınacaktır.(EKSTRA)

AKŞAM YEMEĞİ : Otel’de alınacak olup tur ücretine dahildir.

KONAKLAMA: KARS PARK OTEL-KALE HOTEL KARABAĞ VB. OTELLER

4.GÜN : KARS-KARS MÜZESİ –RUS TERS YAPILARI TAŞ KÖPRÜ-TARİHİ SOKAKLAR

  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Kars Kalesi ,Taş Köprü, Kars Müzesi ve Alexsander Nevski Kilisesi (Fethiye camii)’nin rehberimiz eşliğinde gezilmesi akabinde öğle yemeği için serbest zaman Kars’ın geniş ve planlı sokaklarında yürüyerek yapacağımız gezimizde Rus dönemi Taş yapılarından Vali Konaği,PTT Binesi ,Ortadoks Kilisesi (Merkez Camii ),Demiz Köprü,İsmet Paşa İlköğretim Okulu,Hekim Evi,Opera Binası),Fevzi Paşa İlköğretim Okulunu panoramik olarak görüp fotoğrafladıktan sonra otelimize hareket ederek yerleşiyoruz.Dinlenme sonrasında akşam yemeği ve konaklama otelimizde

SABAH KAHVALTISI:Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir.

ÖĞLE YEMEĞİ : Bölge’de mönü olarak alınacaktır.(EKSTRA)

AKŞAM YEMEĞİ: Otel’de alınacak oluğ tur ücretine dahildir.

KONAKLAMA:KARS PARK HOTEL ,KALE OTEL,KARABAĞ HOTEL VB.

5.GÜN:SARIKAMIŞ-SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ –ERZURUM

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından eşyalarımızı araçlarımıza

yerleştirdikten sonra Sarıkamış’a hareket ediyoruz.Yolumuzun üzerinde ki Şehitler Anıtını ziyaret ettikten sonra Sarıkamış’da Katerina Köşkünü dıştan görüyoruz.Saıkamış denilince akla ilk gelen Kayak Merkezini misafirlerimizin görebilmesi için burada serbest zaman veriyoruz.Serbest zaman sonrası Erzurum’a hareket ediyoruz.Erzurum’da ilk durağımız meşhur cağ kebabı olacak .Öğle yemeğimizden sonra Yakutiye Medresesi ile Erzurum gezimize başlıyoruz.Ardından Üç Kümbetler,Çifte Minareli Medrese ve Ulu Cami ziyaretimizi yapacağız . Bu ziyaretlerimizin ardından günümüzü meşhur oltu taşı ve bu taştan yapılma eserleri görüp alışveriş yapabileceğimiz Taş Han ziyaretimiz ile sonlandırıyoruz. Erzurum Havalimanı’na hareket ediyoruz.Bilet ve bagaj işlemleri sonrasında Anadolu Jet havayolları 21:45 ile Erzurum –Ankara uçağı ile dönüşümüzü gerçekleştiriyoruz.Turumuzun bitimi sonrası bir başka MUSTAFA NAMLI TURİZM organizasyonunda buluşmak üzere misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

SABAH KAHVALTISI: Otel’de alınacak olup tur ücretine dahildir.

ÖĞLE YEMEĞİ:Bölgede mönü olarak alınacaktır.(EKSTRA)

AKŞAM YEMEĞİ :Bölgede serbest olarak alınacaktır.(EKSTRA)

KONAKLAMA: Dönüş günüdür. Otel konaklaması bulunmamaktadır.

ÖNEMLİ BİLGİLER

1-Tur planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirilebilir.

Böylesi bir durum müchir sebep olarak değerlendirilecek olup misafirlerimizin bu konuda rehberimizin yönlendirmesine uyması gerekmektedir.

2-Bu turumuzun tren seyahati bölümünde, Turistik Doğu Ekspresinde kullanılan yataklı vagonda odalar 2 kişiliktir.

3-Misafirlerimizin 1 kişilik rezervasyon yapması halinde , tüm seyahat odada tek kişi kalacak şekilde planlanır.Otel’de tek kişilik oda (single) Tren seyahatinde de ( odada tek kişilik kalınacak şekilde ) 2 kişilik yataklı oda konaklaması verilir ve misafir oda da tek başına seyahat eder.

ÜCRETE DAHİL OLANLAR

*Ankara-Kars Turistik Doğu Ekspresi Biletleri ( Yataklı vagon)

*Erzurum-Ankara Uçak Biletleti (EKONOMİ)

* 1 Gece Turistik Doğu Ekspresi Konaklaması ( Yataklı Vagon)

* 3 Gece Otel Konaklaması

*Otellerde alınan 3 sabah kahvaltısı

*Otellerde alınan 2 akşam yemeği

*Programda belirtilen çevre gezileri

*Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

*Mustafa Namlı Turizm Güvencesi

*1618 nolu Turizm Kanuna göre Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*Tren seyahati sırasında alınan tüm öğünler

* Tüm yemeklerde alnan içecekler

* Tüm öğle yemekleri

*çıldır Gölü Kızaklı Fayton Turu

*Sarıkamış Kayak Merkezi Telesiyej Biniş Biletleri

*Kars Aşıklar Atışması

*Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

*Tüm özel Harcamalar

* Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri

GENEL ŞARTLAR

Rehber gerekli gördüğü takdirde , tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Program’da belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Hava muhalefeti nedeniyle yapılmayan turlarda Mustafa Namlı Turizm sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs , tur programı , müze ve ören yeri girişleri ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz . 0-6 yaş çocuklar’da otel konaklamasın’da yatak verilmeyebilir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir. Rezervasyon sırasında kesinlikle koltuk numarası ve sözü verilmez 4 gece üzeri turlarda her gün sıra atlayacak şekilde rotasyon uygulaması yapılmakta olup 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlere aittir.Program’da belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir..Bölgelerin ve otellerin yoğunluna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir. Programda belirtilen öğle yemeği veya mola yerleri aynı standartlarda olmak kaydı ile değişebilir.

KİŞİ BAŞI 1999 TL

İLETİŞİM : 0530 147 95 77

yükleniyor..